Upravit stránku

Co přinesl minulý měsíc v MRC-Holland

Minulý měsíc byl na novinky opravdu bohatý. Přinášíme zpravodaj MLPA od společnosti MRC-Holland. Podívejte se na přehled za minulý rok i na to, co nás čeká v tom příštím.

Nový portál MLPA podpory je v provozu

Společnost MRC-Holland zveřejnila nový systém podpory, který umožňuje zjednodušit komunikaci se zákazníky. Nyní můžete zaslat všechny vaše otázky, obavy, požadavky, připomínky a soubory s hrubými daty přímo prostřednictvím online formuláře.

Formulář online také společnosti umožňuje zahrnout další informace o podmínkách experimentu a kitech, které jste použili. V rámci portálu podpory máte k dispozici i databázi znalostí podporovanou v nadcházejících měsících. V této databázi najdete užitečné tipy a odpovědi na často kladené otázky. E-mailová adresa podpory info@mlpa.com zůstává aktivní.

Uzávěrka během vánočních svátků

Společnost MRC-Holland bude uzavřena od 25. prosince 2017 do 1. ledna 2018. Při plánování objednávek dodržujte následující údaje:
 • Poslední datum doručení 2017: 18. prosince 2017
 • Uzávěrka objednávky: 12. prosince 2017
 • První datum odeslání 2018: 3. ledna 2018
 • Uzávěrka objednávky: 19. prosince 2017
Objednávky obdržené po 19. prosinci 2017 MRC-Holland zpracuje po ukončení svátků.

Nenechte si ujít žádné novinky od Biogen. Zapište se pro odebírání newsletterů, a my vás budeme pravidelně informovat.

Přerušení prodeje umělých duplikovaných DNA. Výzkumníci nalezli nový kontrolní MLPA pozitivní vzorek

MRC-Holland zastavuje prodej všech umělých DNA duplikací kromě SD024, využívané s kity P002, P045, P077, P087 a P090. I tak společnost ví, že mnoho zákazníků chce zahrnout pozitivní kontroly do svých MLPA experimentů, i když nemá přístup k pozitivním vzorkům. MRC-Holland nemůže poskytnout zákazníkům pozitivní kontrolní vzorky, doporučuje však použít DNA odvozenou od buněčné linie, kterou nabízí společnost Coriell nebo NIBSC jako pozitivní kontrolu pro onemocnění, o které máte zájem.

Vzhledem k umělé povaze DNA duplikací od MRC-Holland (ženská kontrolní DNA s dalšími plazmidy) je jasné, že zákazníkům by lépe posloužilo získání relevantního biologického vzorku. Společnost MRC-Holland pracuje na validaci několika dostupných vzorků DNA pro použití s MLPA kity. Seznam bude brzy k dispozici na webu. Společnost MRC-Holland se snaží poskytnout svým zákazníkům nejvhodnější materiály a informace pro provádění optimálních MLPA experimentů, které mohou zahrnovat eliminaci některých produktů. Umělé DNA duplikace můžete i nadále objednávat, až do vyprodání zásob.

Prodej kitu P069 Subtelomeres Mix 2A bude přerušen

10. května 2018 bude zastaven prodej kitu P069 Subtelomeres Mix 2A. Namísto P069 doporučujeme použít kit SALSA MLPA P070 Subtelomeres Mix 2B, který se také používá k detekci delecí anebo duplikací v subtelomerních oblastech.

P070 je označený CE pro použití IVD v zemích EU a EFTA a je vhodný pro prenatální použití. Máte-li dotazy ohledně přerušení používání kitu P069 nebo přechodu na kit P070, kontaktujte MRC-Holland prostřednictvím našeho portálu podpory.

Úspěšné použití testu D006 digitalMLPA

Hlásíme úspěšné použití D006 digital MLPA testu pro molekulární profilování vzorků pacientů s mnohočetným myelomem. Povedlo se v biomarker studii "Myeloma UK seven". Na nadcházející výroční konferenci ASH 2017 budou poprvé hlavní spolupracovníci z Velké Británie (Amy Sherborne a Martin Kaiser, Institut výzkumu rakoviny, Sutton, Spojené království) prezentovat použití testu D006 digital MLPA pro mnohočetný myelom jako součást "Myeloma UK seven" biomarker studie.

Test D006 je stále ve fázi vývoje a validace, přičemž již proběhlo více než 2000 reakcí na vzorcích pacientů s mnohočetným myelomem ve spolupracujících laboratoří. MRC-Holland stále shání vhodné testovací laboratoře.

Produkty MLPA za rok 2017

V roce 2017 jsme MRC-Holland dala do prodeje šest nových kitů, 12 kitů s CE označením pro in vitro diagnostiku (IVD)* a vylepšila 29 kitů! Vždy zlepšuje dostupné produkty prospěšné pro své zákazníky a vyrábí nové produkty, které zlepšují genetické testování.

* Vezměte prosím na vědomí, že CE kity jsou určené pro diagnostiku in vitro (IVD) pouze v zemích specifikovaných v popisu produktu. Ve všech ostatních zemích je výrobek určený pouze pro výzkumné účely (RUO).

Kity nově označené CE

 • P064 Microdeletion Syndromes-1B (Intellectual disability)

Zlepšené kity

 • P374 Microdeletion-8 (microdeletion follow-up) 

Ukončené produkty

 • Umělá duplikovaná DNA SD025, SD026, SD027 a SD028: Vzhledem k vynikajícím alternativám byly tyto umělé duplikované DNA ukončeny.
 • P069 Subtelomeres Mix 2A: Vzhledem k nízké poptávce po produktu a vhodné alternativě (P070) bude kit P069 přerušen dne 10. května 2018.
Přidejte si produkty, které vás zajímají, do svého MyMLPA účtu a budete dostávat automatická oznámení o vylepšování produktů a nových souvisejících produktech!

Ceny v roce 2018

Již třetí rok po sobě, navzdory zvýšeným výrobním nákladům, se společnost MRC-Holland rozhodla nezvyšovat ceny produktů pro příští rok. Mise MRC-Holland je poskytovat kvalitní genetické testy, které jsou dostupné po celém světě. 

MLPA semináře 2018

 • Mnichov, Německo - únor 2018, otevřeno pro registraci
 • Indie** Dillí - 5. března, Bangalore - 7. března, otevřeno pro registraci
 • Španělsko** - duben 2018, otevřeno pro registraci
 • Portugalsko**- květen 2018, otevřeno pro registraci
 • Milán, Itálie ** - 15. června před ESHG, otevřeno pro registraci

** Tyto workshopy organizují místní partneři: DSS Imagetech Pvt. Ltd. (Indie), Genycell Biotech España S.L. (Španělsko), Biogroove (Portugalsko), Resnova S.r.l. (Itálie). Termíny a přesná místa budou oznámena. Obecný program seminářů je k dispozici na webových stránkách MRC-Holland

Nahoru