Upravit stránku

Novinky z MRC-Holland

Používáte Coffalyser.Net software pro MLPA analýzu dat? Tak to vás bude jistě zajímat, že máme novou referenční příručku, která vás velmi vizuálně seznámí s celým programem Coffalyser.Net od začátku porozumění skóre kvality. Návod k instalaci a videa najdete na těchto webových stránkách.

MLPA na nové SeqStudio™ platformě od Thermo Fisher Scientific

Společnost Thermo Fisher Scientific odhalila svou novou platformu pro analýzu Sangerova sekvenování a analýzu fragmentů, SeqStudio™ Genetic Analyzer.

Systém kapilární elektroforézy snižuje náklady CE platforem a je velmi jednoduchý. Protože SeqStudio dokáže zpracovat celou destičku s 96 jamkami, systém bude mít dostatečnou kapacitu pro genetické laboratoře s nízkým i středním výkonem. Dále mohou být data z SeqStudio přímo importována do Coffalyser.Net analyzačního softwaru, který MRC-Holland doporučuje pro analýzu MLPA dat.

Použití MS-MLPA kitů pro imprintované choroby

MRC-Holland nabízí různé oblíbené produkty pro imprintované choroby, jako jsou SALSA MLPA kity ME028 PWS/AS a ME030 BWS/RSS (RUO). Při použití těchto produktů na vzorky prenatální DNA je důležité pochopit, jak se imprinting vyvíjí. Konkrétněji výsledky získané u vzorků choriových klků (CVS) nemusí odrážet skutečnou epigenetickou konstituci plodu.

Důvodem je to, že cílový lokus nemusí dosáhnout svého konečného imprintového statusu v CVS (Paganini et al., 2015). Rychlost, kterou se imprinting nastavuje, se může lišit mezi lokusy i mimo ně. V důsledku toho by používání produktů MS-MLPA na CVS mělo zahrnovat zkoumání a validaci metylačního stavu každé jednotlivé sondy MS-MLPA.


Nové kity

  • P472 SUFU (Familial Medulloblastoma and Meningioma)

Zlepšené kity

  • P437 Familial MDS-AML (Familial MDS-AML)
  • P210 BTK (Agammaglobulinemia)
  • P373 Microdeletion-7 (Microdeletion follow-up)
  • P415 COL7A1-KRT5 (Epidermolysis Bullosa Hereditaria)
  • P026 Sotos (Sotos syndrome)
  • P043 APC (Hereditary Polyposis Colon Cancer)
  • P439 COL4A3 (Alport Syndrome)
Přidejte si produkty, které vás zajímají, do vašeho MyMLPA účtu a budete dostávat automatická oznámení o vylepšování produktů a nových souvisejících produktech.

Chcete pomoct s používáním Coffalyser.Net či se SeqStudio? Obraťte se na nás

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru